KUMLUCA HACAMAT

Hacamat, çok uzun yıllardır bilinen ve uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olmakla braber tıbbi araştırmalarla da bu isptlanmıştır. 

Vücuttaki doğal ve faydalı maddelerin açığa çıkmasına, zararlı olanların azalmasına ve hatta yok olmasına, yeni kan üretiminin artmasına, lenfatik sistemin harekete geçmesine, stresi azaltmaya enerjinin daha yüksek olmasına fayda sağlamaktadır.

Hacamat uygulanırken kesinlikle hijyene temizliğe %100 dikkat edilmesi gerekmektedir.

Günümüzde yoğun olarak maruz kaldığımız kimyasal atıklar, gıda koruyucuları, yapay tatlandırıcılar ve renklendiriciler, aromalar, hacamat olmamızı mecbur kılan şartlardır. Kirli hava (egzoz gazı veya sanayi atığı CO2), sanayi ve evsel su atıkları, ilaçlar, hazır gıdalar, gazlı içecekler ve daha fazlası yıllar içinde birikerek vücudu yavaş yavaş zehirler. Hacamat kanında bu zararlı maddelerin hepsini görmek mümkündür.

Tıbbi hacamat sakinlik duygusu verir. Detoksifikasyon yaptığından masajın faydalarını da sağlar. Hacamat sıkışık gözenekleri açarak kanın serbestçe akmasını sağlayarak dolaşımı arttırır. Böylece vücuttan toksinler temizlenerek detoksifikasyon sağlanır.

İlk seanslardaki kanda toksinlerin yol açtığı çok miktardaki pıhtının yerini sonraki seanslarda parlak, pembe, pıhtılaşması azalmış, incelmiş hacamat kanı alır. Yani kandaki koyu yoğun görüntünün yerini açık, ince ve parlak görüntü alır.

İnsan kanı, yiyeceklerle alınan serbest radikalleri, katkı maddeleri, gıda koruyucu maddeleri ve ağır metalleri içeriyorsa kan iyi değildir. Bu maddelerin tamamının idrar, ter ve dışkıyla atılma imkânı yoktur. Bu zararlı maddelerin atılamayan kısımları tekrar kan dolaşımına katılır. Yani dolaşım sisteminin içine hapsolurlar. Zamanla kanın yavaş aktığı cilt altı kılcal damarlarda takılıp birikmeye başlarlar ve çeşitli hastalıklara sebep olurlar. Tıbbi hacamat sayesinde bu toksinler vücuttan dışarıya alınmaktadır.

Hacamatta yapılan minik çiziklerle serotonin, histamin, bradikinin gibi maddeler serbest hale gelir. Bu maddeler kılcal damarların ve arteriollerin genişlemesine neden olur. Kılcal damarların genişlemesiyle mikroçevredeki kan akımı artar. Böylece dokular daha iyi kanlanır ve oksijenlenir. Kaslar gevşer, kan basıncı düşer.

Tıbbi hacamat tedavisinin işleyiş mekanizması

Tıbbi Hacamat deri veya vücut için rahatsız edici değildir. Çizme esnasında duyulan ince bir sızı sonrasında hiçbir rahatsız edici etkisi olmaz. Çiziklere hiçbir kimyasal sürmeden dokunun doğal yolla iyileşmesi tercih edilir.

Kaslar ve cilt için artan yerel kan akımı beslenmeyi artırır. Kronik ve akut ağrı koşulları minimal hale gelir. Kaslardaki gerginlik giderilir. Dairesel vakumlama sonrası o alandaki tüm akupunktur tedavi noktaları uyarılmış olur.
Hacamat belli aralıklarla yapılırsa pek çok ameliyat ve ilaç alımı önlenebilir. Sinir sistemi üzerinde sedasyon, yüksek kan basıncı üzerinde azaltıcı, anksiyete, gerginlik ve sinirlilik üzerinde yatıştırıcı etkileri vardır. Ayrıca yorgunluk, kronik baş ağrısı, fibromiyalji ve nevralji şikayetleri olanlar için faydalıdır.

Hangi aralıklarla yapılır?

Tıbbi Hacamat sağlık kuruluşunda hekim tarafından yapılmalıdır. Seans aralıkları hekim tarafından belirlenmekle birlikte yaklaşık ayda bir yapılabilir.

Tıbbi hacamatın etkili olduğu hastalıklar